Bestil medicin på abonnement uden app

Det skal være nemt at købe medicin på abonnement. MinRecept er det letteste valg, hvis du er kroniker, og benytter medicin fast i din hverdag. Hos MinRecept kan du bestille medicin direkte fra din telefon, uden at skulle downloade en app. Vores bestillingsside er lavet, så den passer til alle telefoner. Du kan købe medicin på abonnement på telefonen med få klik, uden en app.

 • Fast levering af medicin
 • Altid levering til døren
 • Medicin til billigste pris
 • Medicin håndteret af dansk apotek
 • Påmindelse om receptfornyelse
 • Ingen behov for at downloade app

Alle bestillinger, gennem MinRecepts digitale platform, bliver håndteret på et dansk apotek, hvor faguddannet personale pakker medicinen. Mange af vores medlemmer bestiller medicin fra telefonen. Vores bestillingsside er gjort nem og overskuelig, ligemeget om du bestiller fra en Iphone eller Android. Køb din medicin på abonnement med få klik, uden at skulle download en app.


Få fast levering af din medicin

… og bliv fri for turene til apoteket!

Se hvor billigt det er!

Opret abonnement

Skal du først bruge en ny pakke medicin om lang tid, så kan du roligt tilmelde dig i dag. Dit medlemskab starter først fra den måned, hvor du har bedt om din første levering fra os. Fortryder du inden, kan du altid opsige. Der er ingen binding, opsigelsesperiode eller gebyrer forbundet med det.

Hav apoteket i lommen - Køb medicin fra telefonen

Hos MinRecept fokuserer vi på, at levere en simpel og sikker service til danskere der benytter medicin kontinuerligt i hverdagen. Som medlem af vores service, sørger vi for, at du altid får din medicin leveret med et fast interval. Det er kun nødvendigt at bestille sin medicin én gang. Som medlem kan du altid se, hvornår din næste levering er planlagt til at komme. Med få klik kan du ændre levering eller bestillingen hvis det er nødvendigt. For at logge ind, kræver det blot, at du logger ind med dit telefonnummer. Størstedelen af vores medlemmer benytter sin telefon til at bestille og ændre sine bestillinger. Vi har tilpasset vores digitale platform, så den passer til alle telefoner, uden at du behøver at have en app.

Som et online apotek på telefonen

Hos MinRecept kan du bestille medicin nemt via din telefon. Vi udvider vores sortiment med flere medicintyper jævnligt. Lige meget hvor du befinder dig i Danmark, kan du bestille din medicin fra din telefon. Vi leverer medicin til hele Danmark, og MinRecept er Danmarks største abonnementstjeneste inden for receptpligtigt medicin. Hvis du anvender receptpligtigt medicin fast i din hverdag, kan du slippe for alle turene til apoteket med få klik på din telefon. Vi leverer altid medicin i god tid, og altid til døren. Som medlem af MinRecept er det slut med at løbe tør for medicin, slut med at bruge tid på apoteket, og det hele klares nemt fra din telefon.

Bestil disse mediciner fra telefonen

Som medlem af MinRecept kan du købe følgende mediciner direkte fra telefonen, uden at bruge en app: 

 • P-piller
 • Minipiller
 • P-plaster
 • Antidepressiva
 • Astmamedicin
 • KOL-medicin
 • Kolesterolmedicin
 • Blodtryksmedicin
 • Diabetesmedicin
 • Hormonmedicin 
 • Epilepsimedicin

Alt medicin leveres på abonnement med et fast interval, så du aldrig løber tør for medicin. Ved at logge ind på din profil fra din telefon, kan du hurtigt se og ændre, hvornår din næste pakke leveres. Det er muligt at bestille flere forskellige medicintyper. Det klares nemt med få klik.